Go'daklar o'limi koeffisienti (şahar)
12,4 Promille
Özbekiston Respublikasi · 2025 · ▼ 0,8 % (2024 ga nisbatan)
| Yil | Özbekiston Respublikasi |
|---|---|
| 2010 | 13.7 |
| 2011 | 12.9 |
| 2012 | 13 |
| 2013 | 12.6 |
| 2014 | 13.3 |
| 2015 | 13.8 |
| 2016 | 12.8 |
| 2017 | 13.7 |
| 2018 | 11.8 |
| 2019 | 11.3 |
| 2020 | 11.8 |
| 2021 | 12.3 |
| 2022 | 11.5 |
| 2023 | 11.5 |
| 2024 | 12.5 |
| 2025 | 12.4 |
Viloyatlar böyiça · 2025
Töliq jadval — 15 ta hudud, oxirgi 6 yil
| Hudud | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Özbekiston Respublikasi | 11,8 | 12,3 | 11,5 | 11,5 | 12,5 | 12,4 |
| Qoraqalpoğiston Respublikasi | 14,8 | 13,4 | 15,8 | 17 | 20 | 26,6 |
| Andijon viloyati | 14,3 | 16 | 13,5 | 14,2 | 17,1 | 15,6 |
| Buxoro viloyati | 10,8 | 10,8 | 9,7 | 10,9 | 12 | 9,1 |
| Jizzax viloyati | 10,1 | 11,6 | 10,8 | 7,2 | 11,5 | 10,5 |
| Qaşqadaryo viloyati | 10,2 | 12,5 | 14,2 | 12,6 | 15,6 | 17,4 |
| Navoiy viloyati | 13,4 | 11 | 6,5 | 11,1 | 10,8 | 10,7 |
| Namangan viloyati | 12 | 12 | 9 | 10,8 | 9,5 | 13,9 |
| Samarqand viloyati | 8 | 11,3 | 11,2 | 13,9 | 13,6 | 13,1 |
| Surxondaryo viloyati | 13 | 13,1 | 13,1 | 10,1 | 8,5 | 7 |
| Sirdaryo viloyati | 12,3 | 12,6 | 21,4 | 14,1 | 16 | 18,4 |
| Toşkent viloyati | 16,3 | 17 | 10,3 | 9 | 12,7 | 10,3 |
| Farğona viloyati | 7,6 | 7,2 | 8 | 7,5 | 6,9 | 5,5 |
| Xorazm viloyati | 16,5 | 19,4 | 15,7 | 15,7 | 14 | 13,1 |
| Toşkent şahri | 12,2 | 11,5 | 11,1 | 11,5 | 12,9 | 10,9 |